Azil politic

6 ноября 2018 16

Cat de legal este ca executorul sa obtina prin instanta de judecata incapacitatea de azil politic din cauza uni dosar civil. Nu inteleg ce are datoria cu azilul politic. Eu am dubla cetatenie, iar sotul una.

Jurist comments 1

Vladimir Palamarciuc
  • Адвокат

Mariana, depinde de temeiurile / motivele si descrierea cererii depuse de catre executorul judecatoresc. In principiu, un caz civil, cum ar fi incasarea datoriei, nu trebuie sa fie motiv pentru refuzarea azilului.

7 ноября 2018