BAC extern

10 сентября 2018 62

In decembrie 2018 implinesc 19 ani. Am incheiat cu media de peste 9.30 situatia scolara din clasa a 10-a si a 11-a. Acum ar trebui sa fiu clasa a 12-a. Din anumite motive, nu este posibil sa continui acest an de invatamant. Pot depune cerere pentru a da BAC-ul extern?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Cu asemenea solicitări adresațivă cel mai bine la direcția învățământ a APL sau ministerului învățământului
https://mecc.gov.md/ro/content/informatii-de-contact-0, tine expres de competența acestor instituții.

10 сентября 2018