Bere artizanala

8 октября 2020 39

As vrea sa aflu ce documente si autorizatii sunt necesare pentru a comercializa bere artizanala?

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Alexandra!

Pentru inițierea activității de comerț, este necesară depunerea la autoritatea publică locală a notificării privind iniţierea activităţii de comerţ, pentru a depune notificarea în regim online, poți accesa: www.actpermisiv.gov.md/#/ep/permit/23.

Suplimentar, pentru a desfășura activitate de comerț cu produse alimentare, va fi necesar să obții Certificat de înregistrare oficială pentru... mai detaliat siguranța alimentelor, de la ANSA Chișinău, situată pe adresa: mun. Chișunău, str. V.Lupu 48.

După caz vei avea nevoie de licență pentru importul, păstrarea şi comercializarea angro a producţiei alcoolice şi/sau a berii importate, și/sau licență pentru fabricarea sau păstrarea, comercializarea angro a alcoolului etilic, a berii și a producției alcoolice, pentru aceasta te adresezi aici: www.licentiere.gov.md.

Succes în activitate!

13 октября 2020