Bilet avion

15 августа 2022 26

Bună ziua! Am procurat in data de 13.08.22 2 bilete spre Londra cu 408€. Mi s-a cerut efectuarea platii, ca dupa asta compania sa revina cu un apel si sa-mi zica ca a fost eroare de site si trebuie sa mai adaug inca 200€, ori ei imi returneaza banii. Eu am zis ca nu-mi trebuiesc banii si ca-mi vreau biletele. Ei au zis ca mi-au returnat banii in cont, ca pana in final sa raman si fara bani, si fara bilete. Ce pot face in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Olga Turcan
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna, urmeaza sa depuneti o plingere la protectia consumatorilor, iar ulterior o somatie catre companie ca sa va returneze banii, iar in cazul in care n-o fac, sa ii actionati in judecata.

16 августа 2022