Blocarea accesului la proprietate privata

19 октября 2018 1061

Daca cineva se parcheaza in fata garajului si imi blocheaza mie intrarea/iesirea din garaj (pe poarta garajului este anunt ca sa nu parcheze), cum pot sa actionez?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Șoferul poate fi atras la răspundere contravențională (art.238 alin. (2) Cod Contravețional): "Staţionarea sau parcarea în locuri interzise se sancţionează cu amendă de la 3 la 6 unităţi convenţionale (150 - 300 lei) cu aplicarea a 2 puncte de penalizare."
Adresați-vă la poliție.

19 октября 2018