Am inderdictie de a parasi RM

16 марта 2021 50

Buna! Am inderdictie de a parasi RM din cauza unei datorii la serviciile comunale. Voi putea iesi din Republica Moldova cu buletinul romanesc? Nu voi avea probleme la vama?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca interdicția e aplicată pe dumneavoastră că cetățeanul MD, atunci în baza actelor RO nu ar trebui sa aveți careva probleme de a vă deplasa.

17 марта 2021
  • Адвокат

pentru autoritățile RM sunteți în primul rând cetățean al RM, dacă vă vor identifica că sunteți și cetățean al RM și există o interdicție, atunci cred că o vor aplica

23 марта 2021