Rezilierea contractului de studii

31 января 2021 22

Bună ziua! Sunt studenta in anul 1, Academia de Muzica, Teatru și Arte plastice, specialitatea Actorie. Am o întrebare privitor la rezilierea contractului. Ce consecinte poate avea? Va trebui sa restitui suma contractului după reziliere? Țin să menționez că am făcut studiile acolo jumătate de an.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează de analizat clauzele contractuale și la ce anume vă referiți prin sumele contractuale, dacă dvs ați platit contractul de studii atunci nu veți fi nevoit la alte plăți suplimentare.

1 февраля 2021