Am restanță la rambursarea unui credit

15 февраля 2021 23

Bună ziua. Am restanță la rambursarea unui credit și acum sunt chemat în judecată. Spuneți-mi, vă rog, cum ar trebui să procedez.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Regula principală este desigur că urmează să achitați, odată ajunși pe pragul instanței veți suporta și cheltuieli de judecată care va trebui să le achitați.

Vă sugerez să mergeți la un avocat pentru a studia contractul cu scopul depistării existenței unor clauze abuzive adică a unor sume care se pretind... mai detaliat neîntemeiat sau exagerate pe care le veți atențio instanței chiar dacă această o face din oficiu prin urmare veți putea obține o hotărîre unde veți fi supus la plata restanțelor în sumă mai mică decât cele solicitate de reclamant.

15 февраля 2021