Am mai multe credite neachitate

11 февраля 2021 54

Buna ziua. Am mai multe credite contractate la companii de microfinantare, pe care nu le-am achitat. M-au dat in judejata, dar nu am fost prezent. M-au obligat sa achit creditorilor toata suma timp de o saptamana. Eu n-am asa posibilitate. Am vorbit cu executorul si am semnat un acord ca o sa achit in fiecare luna cate 2.000 de lei. Peste o ora, insa, a venit alt executor si mi-a cerut sa achit toata suma, m-a amenintat pe mine si familia mea, ne-a spus ca o sa ne ia bunurile din casa si chiar casa. Poate sa-mi dea cineva un sfat ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Maxim, eu îți propun să procedezi cu așa creditori și executori ” diștepți ”, pentru a evita sechestrare bunurilor, DVS deja aveți la mînă contul de la bancă, unde trebue să transferați banii, eu vă propun dă transferați cîte 2,3 lei pentru a evita sechestrarea, dacă DVS vreți... mai detaliat mai amănunțit mă contactași la telefon 068669950 sau pe viber.

12 февраля 2021