E posibil să-mi fi scos interdicția?

12 апреля 2021 39

Bună ziua. Mi-a fost aplicată interdicția de a părăsi tara cu 2 ani în urma și de atunci nu mai știu nimic, nu am primit nicio notificare sau cerere. Este posibil să-mi fi anulat interdicția? Cum pot să aflu?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Mergeți la poliția de frontieră si depuneți o cerere pentru a va informa.
Informația se eliberează contra plată.

13 апреля 2021
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Efectul ei încetează odată cu expirarea termenului de jure și de facto, pentru a va asigura într-adevăr urmați pasul colegului.

13 апреля 2021