Calcularea valorii automobilului cu numere straine

29 декабря 2020 21

Cum se calculeaza valoarea automobilului care a fost introdus pe teritoriul țării și nu a fost scos în termen, iar acuma persoana este pusă în situația sa scoată automobilul de pe teritoriul RM sau să achite contravaloarea acestuia?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Da, informația este corecta, contravaloarea se calculeaza de serviciul vamal in baza nomenclatoarelor aprobate de Guvern sau instrucțiuni interne... Puteți accesa informația de pe site serviciul vamal sau apelati la numarul de consultanță.

7 января 2021