Card blocat, executor necooperant

20 ноября 2020 134

Bună ziua. Cardul meu bancar este blocat. Am fost la banca pentru a afla ce-i cu acel cont, mi s-a spus ca e sechestrat. Pe acel card imi vine ajutorul social. Am telefonat executorul, i-am spus ca pe acel card este o suma de bani. Trebuia sa revină el cu un apel să-mi spună ce se poate de făcut, pentru ca eu numai acel venit îl am. Vreau sa deblochez să scot banii din acel cont. Acum executorul ma ignora, îmi spune ca e într-o ședință și revine mai tarziu, sau ma ignora și nici nu răspunde. Eu am nevoie de un extras de la el. Cum sa procedez în asa caz ca să pot sa lua bani din acel cont? Sunt singura cu 3 copii și nu am alt venit pentru a-mi întreține familia.

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Aveți nevoie de avocat. Daca nu aveti mijloace financiare pentru a-l plati vizitați www.cnajgs.md.

20 ноября 2020