Card de credit

4 июля 2020 88

Buna ziua! Am un cont si un card de credit al altui stat, de pe care am facut cumparaturi de aproximativ 2.000$ in perioada de carantina la noi in tara. Acum nu ma pot intoarce. Puteti sa-mi spuneti ce se poate intampla in cazul meu?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Alexandru,

Banca o să inițieze procedura amiabilă de recuperare a datoriei (sunete, sms etc). În caz că nu o să supliniți contul cu suma necesară o să fie inițiată procedura de executare silită a datoriei.

5 июля 2020