Card deblocat dupa achitarea datoriei

1 марта 2019 79

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog frumos, daca am achitat datoria la un credit pe care l-am avut si executorul judecatoresc mi-a ridicat sechestrul de pe contul bancar, in cate zile se deblocheaza cardul si daca suma care era pe card va fi acolo si dupa deblocare?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

În cazul în care sechestrul a fost ridicat, atunci este deajuns să contactați Serviciul Suport Clienți al băncii respective al cărei client sunteți și să solicitați deblocarea acestuia care poate avea loc imediat sau în decurs de câteva minute.

Cu referire la cea de a doua întrebare, în cazul în... mai detaliat care a-ți achitat sumele restante către executor fără a fi nevoie ca acestea sa fie încasate de pe contul bancar atunci suma existentă acolo urmează să fie în continuare.

1 марта 2019