Card salarial blocat pentru o datorie

21 июля 2020 125

Buna ziua. Executorul judecătoresc mi-a blocat cardul salarial. Am scris cerere la Uniunea Executorilor Judecătorești sa-mi dezblocheze cardul, dar tot nu mi-a fost deblocat. Unde ma pot adresa ca sa fie deblocat? Mi-a zis ca până nu întorc toată datoria, nu-mi va debloca cardul. Chiar are executorul judecatoresc asa drept?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Aliona,

Trebuie să vorbiți cu executorul si sa coordonati o sumă fixă care el va retine lunar din salariu dar nu mai mult de 20%.

22 июля 2020