Care e procedura de recuperare a unei sume date cu împrumut?

16 мая 2023 22

Bună! Am dat cu împrumut o sumă de bani pe un termen fix, cu dobândă zilnică pentru întârziere. Am întocmit cu împrumutatul o recipisă scrisă de mână, fără a merge la notar. Au trecut mai mult de 3 luni după termenul convenit pentru întoarcerea banilor. Cum să recuperez banii împrumutați, dacă împrumutatul e plecat din țară?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Doar prin instanța de judecată. Dacă aveți nevoie de servicii juridice, nu ezitați să mă apelați la nr. 068769517.

17 мая 2023