Care este procedura de achitare a unui depozit de cereale care a fost atribuit pentru achitarea datoriilor de salariu angajatilor colhozului

8 ноября 2018 31

Intr-o localitate un depozit de cereale de pe timpul colhozului nu a fost privatizat la cota valorica, ci a fost intocmita lista angajatilor din acele timpuri pentru achitarea datoriilor la salariu.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Dacă doriți să obțineți banii pentru cota ce aparține, urmează a evalua bunul și scoate spre vînzare, cu oferta către ceilalți proprietari sau ulterior unui terț.
Pentru a obține sume de bani, urmează că depozitul sa funcționeze, astfel fiecărui revenindui sumă în dependență de cota ce deține, sau să vîndă... mai detaliat cota, dacă identifică cumparator

15 ноября 2018