Care este suma totala pe care trebuie sa o am cu mine in caz ca autovehicolul a depasit termenul de 180 zile?

28 марта 2019 429

Salutare! Doresc sa aflu ce cheltuieli ma asteapta la scoaterea si intrarea masinei din Republica Moldova in Romania si inapoi. Am inteles ca amenda deja trebuie sa o achit pentru depasirea termenului de 180 zile - de la 84 pana la 90 unitati conventionale. Dar cu vineta cum este, de cati bani va fi nevoie? Multumesc mult tuturor!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Calvulul venietei urmează sa ramînă in același cuantum prevazut pentru aflarea auto în termen normal.
Totodată, fiți atent la fapt ca în caz ca auto nu va fi scoț de pe teritoriu RM, puteți fi pus la achitarea conteavalorii automobilului inclusiv și a unei amenzi.

29 марта 2019