Care-i termenul unei cereri sau dosar deschis pe tentativa de furt?

11 января 2022 44

Buna ziua. Am avut o tentativa de furt la domiciliu, am chemat poliția care a întocmit plângerea la fata locului și a transmis-o sectoristului. A trecut deja o lună, până acum nu avem niciun rezultat. Sectoristul a zis ca vine sa ia declarație de la soție (ea a sunat la 112), dar nu mai vine. Întrebarea este: care-i termenul in care se considere cererea deschisă sau dosarul (nici nu știu dacă este deschis dosar)?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Noroc Dima, e fi normal dacă DVS o să vă adresați cu o cerere la Inspectoratul de poliție din raza unde locuiți cu o singură întrebare, la ce stadii se găsește cererea DVS despre tentativa de furt,

12 января 2022