Care sunt consecințele unui accident?

11 июня 2020 164

Eu am provocat un accident rutier. Nu am permis, am depășit limita de viteza și nu aveam centura cuplata. Eram cu un pasager care a avut de suferit. M-am înțeles verbal ca îi dau 200 euro ca să nu depună plângere la politie. După care, el mai cere 300 euro. Politia nu a fost la locul accidentului. Și nici ambulanță. Au trecut 5 zile și nu știu ce sa fac. Sa-i dau bani în continuare sau sa apelez singur la politie?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Persoana "are este victima accidentului are dreptul despăgubire atât pentru prejudiciul cauzat sănătății cât și prejudiciu moral.

12 июня 2020