Care sunt pasii dupa procurarea apartamentului?

26 сентября 2021 58

Buna ziua. Ce trebuie sa fac dupa ce am cumparat un apartament? Unde imi schimb viza de resedinta, cum fac ca facturile la serviciile comunale sa vina pe numele meu?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Dan, cum ați făcut rost de apartament, îl inregistrați la cadastru, depneți cereri de confirmare la Union fenosa, Gaz Chișinău, că sunteți proprietarul, anexați la cerere documentele în copii, că anume DVS sunteți proprietarul apartamentului.

26 сентября 2021