Care sunt riscurile semnarii unui act de predare-primire daca lucrarile la bloc nu sunt finalizate?

17 сентября 2019 47

Buna! Avem contract de investitii, blocul este dat in exploatare, doar ca nu este gata in totalitate (fara cazane, calorifere, o parte din fatade nu este finisata). Care sunt riscurile semnarii unui act de predare-primire in aceste conditii?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Pot fi înscrise informații eronate, sau sa va limiteze in drepturi, totul depinde ce lucrări urmează a fi predate in primire. Posibil de semnat act de primire parțială a lucrărilor sau integrală.
Daca sunt șiretlicuri, puteți sa ramineți fara lucrarile preconizate sau contractate, situații sunt multe.

2 ноября 2019