Perfectarea actelor pe casa cumparata cativa ani in urma

22 января 2021 26

Am cumparat casa cativa ani in urma, dar nu am facut actele. De ce acte am nevoie ca sa fac contract de vanzare-cumparare la notar si unde trebuie sa le fac? Daca proprietara are actele in ordine poate face donatie, sau e mai bine sa facem totusi vanzare-cumparare?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Mihaela, a fi bine să vă adresați cu o așa întrebare la orice notar, care o să vă orienteze cum mai bine să procedați, să faceți donație ori contract de vînzare-cumpărare.

22 января 2021