Căsătorie cu un deținut

16 марта 2022 31

Bună ziua. Pot apărea consecințe pentru fiica mea (17 ani), dacă în toamna anului trecut m-am căsătorit cu un deținut (care încă se află în penitenciar)? Sunt mamă singură, tatăl biologic este radiat din certificatul de naștere. Ar putea apărea probleme la admiterea în universitatea, în special facultatea de drept?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Categoric nu.

17 марта 2022
  • Юрисконсульт

Buna Lilia, de unde ai luat așa ceva. Copilul nu este a noului soți, copilul nu area nici-o atribuție la tătucul nouți, Copilul nu suportă nici-o consecință.

19 марта 2022