Cat costa vinieta pentru un automobil cu numere italiene pentru aflarea in Moldova timp de 2 ani?

30 января 2021 8

Vreau sa trimit tatei din Italia o masina pe care o am in proprietate. Cat timp se poate afla automobilul in Republica Moldova (revizia tehnica a fost facuta in ianuarie 2021), care sunt regulile? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Natalia, v-a fi corect de văzut prin care vamă o să fie trecut automobilul, te adresez la vama ceia cu o scrisoare, cu întrebarea indicată în mesaj, o să-ți comunice cu certitudine, costul vinetei.

31 января 2021