Cate autoturisme inmatriculate in UE poate introduce in RM un nerezident?

4 октября 2020 554

Unde este reglementat cate autoturisme inmatriculate in UE poate introduce in RM o persoana nerezidenta (de ex., un cetatean roman cu permis de conducere RO)? Cu alte cuvinte, cate autoturisme introduse de un nerezident se pot afla concomitent in RM?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
ar fi vorba de 1, adică pentru uzul personal, doar nu se folosește de 10 auto consecutiv, detalii puteți obține la serviciul vamal.

7 октября 2020