Cate imobile poate cumpara o persoana fizica pentru investitie?

2 июля 2021 35

Buna ziua. Exista vreo reglementare privind numarul de imobile in care poate investi o persoana fizica pentru a le vinde mai tarziu? Cand este obligatoriu de inregistrat o persoana juridica pentru aceste tranzactii? Cum este mai avantajos? Ce impozite se aplica la cumparare/vanzare in cazul persoanei fizice si al persoanei juridice? Mersi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nu există limite

3 июля 2021