Ce acte sunt necesare pentru a introduce un auto cu numere provizorii (roșii) din Germania în RM?

31 июля 2020 18

Soțul, cetățean al RM, a procurat un automobil in Germania. A luat și numere de tranzit pentru a veni cu ea acasă, în RM. Ce acte sunt necesare la vamă pentru a introduce mașina în RM spre a fi inmatriculată?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

actele mașinii și proveniența, adică contractul de vanzare cumpărare sau procura că aveți dreptul să vă folosiți de ea

31 июля 2020