Ce acte trebuie intocmite pentru a reincepe activitatea dupa suspendarea contractului de munca??

27 мая 2020 39

Buna ziua! Dupa suspendarea contractului de munca (art. 77 (c)), ce acte (ordin/cerere) trebuie intocmite pentru a reincepe activitatea?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Anastasia,

Reluarea activității de muncă după suspendare, cu excepţia cazurilor prevăzute la art. 76 lit. a) şi b) şi art. 78 alin. (1) lit. d1) şi e), Codul Muncii, se face prin ordinul (dispoziţia, decizia, hotărîrea) angajatorului, care se aduce la cunoştinţa salariatului, contra semnătură, cel tîrziu la data... mai detaliat suspendării contractului individual de muncă sau a reluării activității de muncă.

28 мая 2020