Ce documente sunt necesare pentru a deschide o intreprindere tip fast food (kebab)?

8 мая 2018 298

Ce documente sunt necesare pentru a deschide o intreprindere tip fast food (kebab)? Care sunt pasii pentru a obtine actele si cam cat dureaza si daca e real in genere sa obtii actele?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
La caz, aveți nevoie de a fonda o persoana juridică, formă de organizare o alegeți singur, procedura care durează 3-5 zile din momentul depunerii actelor.
Ulterior se obține autorizația de funcționare, certificate de sanitare, se identifică localul ... .
Cazul implica ceva timp și sigur cheltuieli.

9 мая 2018