Ce documente trebuiesc pentru schimbarea vizei de resedinta si in cat timp se face?

13 июля 2018 2839

Am divortat si vreau sa-mi schimb viza de resedinta in alt oras, tot in Moldova. De ce documente am nevoie si se face asta de urgenta? Trebuie sa plec in strainatate si am putin timp la dispozitie!

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Bună,
Este nevoie de buletinul actual,
Acordul proprietarului imobilului unde se dorește stabilirea vizei de reședință,
Actul de proprietate asupra imobilului unde se dorește stabilirea vizei de reședință.
Ca timp, durează 24 ore.
Preț 130 lei.

14 июля 2018
Valentin Ciuric
  • Адвокат

Bună ziua!

Ați putea găsi mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-i-ce-drepturi-ofera-si-care-este-procedura-inscrierii/

12 июля 2020