Ce dreptuti are tatal la copilul care nu este al lui?

6 ноября 2022 42

Buna ziua. Am un copil din prima casatorie, dar acesta poarta numele celui de-al doilea sot (cu care am alt copil). Recent am divortat de sotul mentionat si, la cererea acestuia, a fost intocmit un grafic de intrevederi cu copiii. In acest grafic a fost inclus si copilul din prima casatorie, chiar daca fostul sot nu este tatal lui biologic. Pot sa nu-i permit sa vada copilul mentionat?

Jurist comments 1

  • Адвокат

așa fugitiv......presupun că copilul din prima căsătorie este înfiat de al doilea soț??? dacă da, nu puteți interzice să-l vadă....

7 ноября 2022