Ce este necesar pentru legalizarea foisoarelor?

25 июля 2020 15

Pe un teren care imi apartine in proprietate privata am ridicat 2 foisoare din lemn fara a perfecta documente. Acum vreau sa legalizez acestea, pentru a porni o afacere - vreau sa amenajez terenul si cu gratare si sa prestez servicii de agrement. Care pasi trebuie sa-i urmez? Ce autorizatii sunt necesare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
dacă cnstrucția(foișorul) nu este o construcție capitală, și nu depășește 15 m.p. dacă nu greșesc, nu e necesară o autorizare a asemenea construcție, cît șine de amenajare și deschiderea afacerii, urmează să obțineți autorizație de funcționare de la administrația locală, si deja in dependență de servicii și bunuri cu care... mai detaliat operați, urmează să obțineți și alte autorizații.
Urmează să vă stabiliți forma de organizare persoana fizică, juridică.

28 июля 2020