Ce fac daca nu am primit raspuns de la ANC mai mult de 2 ani?

15 ноября 2018 146

Am depus dosarul acum doi ani si 5 luni, am trimis si scrisoare prin posta, si e-mail, am primit raspuns cica ca este inca in proces dosarul meu. Ce cai mai sunt pentru a afla care este starea dosarului si cât mai am de asteptat? Multumesc!

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna, dosarul dvs., se proceseaza, informatie cu privire la etapa examinarii dosarului puteti afla exclusiv de la organul competent pentru cetatenie din Romania, incercati sa mai expediati prin posta sau e-mail, anumite solicitari pentru a afla la ce etapa se afla dosarul dvs.
Cu singuranta ANC, va examina dosarul dvs., si... mai detaliat veti primi raspuns.

15 ноября 2018