Ce fac in cazul cand angajatorul refuza sa emita ordinul de eliberare din serviciu din proprie dorinta?

2 июня 2022 21

Buna ziua. Vreau sa ma angajez la alta companie cu contract pe perioada nedeterminata, dar nu vor sa ma elibereze de la serviciul actual. Cererea de eliberarea am trimis-o prin scrisoare recomandata si angajatorul a primit-o. Au trecut mai mult de 30 de zile, dar angajatorul refuza sa emita ordinul de eliberare. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Gheorghe, dute și te angajează unde vrei, de ce faci tragedii.

5 июня 2022