Ce ma asteapta?

2 декабря 2019 181

Buna ziua. Am mai multe credite de la companii de microfinantare si toate sunt cu intarziere foarte mare. Pana am intrat la serviciu, zilele treceau, penalitatile cresteau, cum cresc si acum. Vreau sa stiu ce ma asteapta daca ajung la judecata cu aceasta problema?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Instanța de judecata poate doar să vă oblige să restituți restanțele ulterior executorul judecătoresc să încasaeze silit de la dvs sumele prin aplicarea sechestrelor etc.

Vă sugerez să vă adresați la un avocat să studizele materialele cauzei deoarece companiile de cele mai deseori solicită dobânzi, comisioane, penalități exgerat de mari... mai detaliat și ilegal, astfel, avocatul depistând aceste momente va poate scădea considerabil suma solicitată.

2 декабря 2019