Ce pot face ca sa asigur ca vor ramane copiii cu mine?

20 апреля 2023 52

Buna ziua. Vreau sa divortez din cauza neglijentei sotiei fata de copii si de familie in general. Cum sa divortez ca sa ramana copii cu mine? Copii acum locuiesc cu mine. Sotia si-a luat cu ea copiii din prima sa casatorie. A fost asistenta sociala si a confirmat ca am conditiile bune de trai. A avut loc o sedinta, urmeaza a doua. Ce pot face ca sa asigur ca vor ramane copiii cu mine?

Jurist comments 2

Sergiu Galeru
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună!
Puteți solicita efectuarea de către un psiholog a evaluării psihologice a copiilor.

20 апреля 2023
  • Юрисконсульт

Buna Chiril, organele sociale au psihologi, posibil specialistul lor a verificat starea copiilor DVS, de dorit ca ei să întocmeasc un ACT.

20 апреля 2023