Ce pot face ca sa nu ajung la judecata?

8 августа 2022 257

Buna ziua. Am luate mai multe credite si nu fac fata ratelor lunare. Sunt amenintata de colectori ca ma vor da in judecata si ca imi vor lua copiii. Dati-mi, va rog, un sfat ca nu mai stiu ce sa fac.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Maria, activitatea colectorilor este ilegală în țara noastră, dacă ei au contract cu compania de creditare, pentru a prezenta interesele lor în instanță, da ei au așa drepturi. Ce se referă la copil, nu. Ei nu sunt în drept să ee copilul de la DVS. Mai precis, apelați la... mai detaliat viberul depe telefonul +37368669950.

8 августа 2022