Ce pot să fac ca executorul să nu-mi blocheze contul?

4 марта 2022 217

Bună ziua. Am mai multe credite luate pe numele meu, fiindcă sunt angajată oficial. Pe unele le-am rambursat, dar mi-a ramas unul la o companie de microfinantare, la care am datorii și dosarul a ajuns la juriștii lor. Ultima rată am achitat-o în decembrie 2021și mi-au rămas să achit 10.000 lei. Am fost zilele acestea să achit, însă n-am putut fiindcă sunt dată în judecată, dar nimeni nu m-a anunțat. Eu lucrez în calitate de colector de lapte și pe data de 7-8 fabrica îmi face transfer de bani, după care eu trebue să-i împart la oamenii de la care am colectat laptele. Ce pot să fac ca executorul să nu-mi blocheze contul și să pot da banii oamenilor?

Jurist comments 1

Olga Turcan
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua, din informatia pe care am citit-o, inteleg ca sunteti dat in judecata dar o hotarire in privinta dvs nu a fost luata. Iar in asemenea caz nu poate nimeni sa va blocheze contul.

Daca nu am inteles corect intrebarea veniti cu o concretizare

5 марта 2022