Ce putem intreprinde daca in primarie exista conflict de interese?

5 февраля 2020 24

In anul 2010, in perioada cand eram in concediu, secretarul primariei, exercitand in acea luna functia de primar interimar, m-a concediat fara motiv. Am dat in judecata, dar din pacate nu mi s-a facut dreptate. In locul meu, a angajat-o pe fiica-sa. Ambele activeaza pana in prezent. Deci, de 10 ani ambele (mama - secretar si fiica - contabil-sef) se afla in conflict de interese. Cum si unde trebuie sa apelam pentru solutionarea acestei situatii de conflict de interese?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Depuneți o sesizare la Autoritatea Națională de Integritate www.ani.md

6 февраля 2020