Ce sa fac ca sa primesc banii care mi se cuvin pentru munca prestata?

5 декабря 2021 35

Buna ziua. Am activat timp de trei ani ca conducator al unei echipe de fotbal din comuna noastra. Eram angajat pe contract sezonier - cel putin, asa am fost informat, deoarece nu mi-a fost prezentat niciun contrac sa semnez! Pentru primii doi ani am primit salariul si am fost informat case opresc si impozitele cuvenite din el. Pentru ultimul an nu am primit salariul. Mi s-a spus ca s-au epuizat banii alocati echipei. Ce sa fac ca sa primesc banii care mi se cuvin pentru munca prestata?

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Dacă aveți înscrisuri sau alte probe, vă adresați Inspectoratului muncii teritorial cu o plîngere unde să invocați cele descrise.

6 декабря 2021