Ce se va intimpla cu mine?

1 октября 2019 71

Salut, eu sunt un baiat de 15 ani. Sambata am fost rugat de o mama sa stau cu 3 copii ai ei, ca ea avea niste treaba. Eu trebuia sa ii adorm, sa ii spun ei ca plec si sa ma duc acasa. La ora 9 seara i-am adormit, am sunat mama si am plecat acasa si iam spus. Ea nu a venit acasa in seara aia. Duminica dimineata m-a sunat, mi-a zis sa ma duc la copii, sa ma uit ce fac ei. Eu am fost, copiii dormeau, eu am incuiat usa si am plecat. Eea mi-a spus, de sambata, ca mereu cand plec sa incui usa, si inca, mereu cand ii ziceam ca am plecat, imi spunea sa incui usa ca ei sa nu iasa afara. Ea nu a venit acasa nici duminica, nici luni, nici marti, iar duminica pe seara copiii au fost dusi la bunica lor, pentru ca au fost auziti de vecini cum plangeau. Eu sunt baiatul care a stat cu copii. Este vorba despre judecata, ca mama a lasat copii in casa si a plecat. Ce mi se va intimpla mie si ce va trebui sa fac, va rog sa-mi spuneti.

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Tudor,
In mod normal nu ar trebui sa patesti nimic pentru asta. Asa sau altfel trebuie sa spui adevarul si doar adevarul in fata Judecatorului.

2 октября 2019