Ce trebuie sa verific inainte de a semna contractul de vanzare-cumparare a unui teren destinat pentru constructie?

18 января 2022 110

Buna ziua. Va rog mult sa imi spuneti ce este necesar sa verific inainte de a cumpara un teren pentru constructii? Sa nu fie gajat, vandut de mai multe ori etc.? Terenul se vinde prin intermediul unei agentii imobiliare. Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Nicolai, v-a fi normal dacă DVS o să vă adresați la ASP din raza, unde se află terenul, care o să vă comunice ce este cu acest teren.

20 января 2022