Cerere pentru urgentarea redobândirii cetățeniei române

24 марта 2021 36

Bună ziua. Am depus dosarul pentru redobândirea cetățeniei române în 2020. În 2021 urmează să intru la studii de rezidențiat în România și nu am cetățenie (fiind cetățean al Republicii Moldova). E posibil de urgentat redobândirea cetățeniei române până în noiembrie 2021?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Carolina, e posibil. DVS trebue să depuneți o cerere la ambasada Romăniei, unde să reflectați toate circumstanle menționate mai sus, cu rugămintea să urdebteze perfectarea redobîndirii cetățăniei romăne.

25 марта 2021