Cerere in instanță pentru repararea prejudiciului moral cauzat prin contravenție

21 марта 2023 36

Buna ziua. Am depus in instanta cerere privind repararea prejudiciului moral cauzat prin contraventie (huliganism). Instanta nu a dat curs cererii, motivand ca nu am indicat adresa reclamantului si cea a paratului. In realitate, pe exemplarul de cerere adresat instantei am indicat adresa mea (a reclamantului), dar pe exemplarul de cerere pentru parat - nu, deoarece nu am dorit ca paratul sa stie unde locuiesc (date cu caracter personal). Politia mi-a dat copia procesului-verbal cu privire la contraventie fara domiciuliul si anul nasterii faptuitorului (acestea fiind blurate), doar numele si prenumele. prin urmare, nu am adresa paratului. Am crezut ca instanta va cere dosarul contravențional de la IP si va afla adresa paratului. Am anexat la cerere plangerea privind fapta contraventionala, audirerea de vicitima, copia buletinului, copia procesului-verbal, toate autentificate pe toate paginile, dar instanta sustine ca nu erau autentificate. Am 5 zile la dispozitie ca sa inlatur neajunsurile. Ma poate ajuta cineva sa pregatesc tot pachetul de documente, inclusiv cererea?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua. Puteți să mă apelați pe nr. 068769517.

22 марта 2023