Cererea de divort depusa de sotie contine afirmatii false

11 ноября 2022 133

Buna ziua. Sunt in proces de divort in urma depunerii de catre sotie a cererii in acest sens. Faptele expuse de sotie in cererea de chemare in judecata nu sunt adevarate. mai exact, am fost denigrat prin acele afirmatii continute in cerere si acum mi se cere inca sa achit cheltuielile de judecata. Cum pot contesta acele afirmatii continute in cererea de divort care nu corespund realitatii?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Victor, eu vreau să-ți atenționez, că dacă a fostpronunțatăhotărârea dedivorți, tu ai dreptulîntr-o lună de zile de lamomentul pronunțări să o contestezi în Curtea de Apel Chișinău, Cahul, Bălți. În cererea de Apel o să invoci argumentele DVS, da eu te cîțleg că nu-i normal, dar asta e... mai detaliat situația. Mai detailiat poți apela la viberul de pe telefonulmeu +37368669950 și noi vomdiscuta, poți și în zi de sâmbătă, duminică.

12 ноября 2022