Certificat de capacitate matrimoniala

8 июля 2019 37

Certificatul de capacitate matrimoniala, vare va fi prezentat in Italia, trebuie apostilat si tradus? Sau este de ajuns numai originalul?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Sigur că este necesar ca actul de stare civilă să fie tradus, iar traducerea să fie notarial legalizată în copie după care, să apostilați originalul, traducerea legalizată notarial și copia actului ceea ce presupune că aveți de apostilat 3 acte.
În cazul în care dispuneți de un scaner, semnătură electronică, acces... mai detaliat la internet și card bancar cu acces la internet banking puteți solicita apostilarea actelor și achitarea pentru serviciile de apostilare de sine stătător fără a vă deplasa undeva.

Succes.

9 июля 2019