Certificatul de cetățenie română

31 августа 2019 111

Buna ziua. După ce am depus jurământul și am primit certificatul de cetățenie română, pot sa stau cu el pe teritoriul României? Dacă da, cat timp? Și pot sa ma angajez la lucru in România, sau trebuie urgent să-mi fac buletinul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
In baza certificatului în cauză va puteți afla pe teritoriu RO în calitate de cetățean RO, însă acest act nu conține date precum CNP, care va fi obținut cupă definitivarea procedurii și obținerea actelor de identitate corespunzătoare.

3 сентября 2019