Cetățenie romană

7 июня 2019 125

Buna ziua! Am numai certificatul de deces a bunicii mele. Acolo scrie locul nașterii (Moldova, 1913) și locul de deces (Moldova, 1973). Este suficient pentru a aplica pentru cetățenie română? In Arhiva de Stat nu s-a păstrat certificatul de naștere. Multumesc frumos.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Broblema e că un răspuns fix nu o să găsiți, totul depinde de autoritatea RO, azi le place într-un fel, mîiine în alt fel, mergeți la companii care se ocupă direct doar cu asemenea gen de întrebări.

7 июня 2019