Cetatenie romana

11 августа 2019 94

Buna ziua. In 2011, am primit scrisoare de la ambasada romana pentru programarea juramantului. Eu ma aflam peste hotare si am avut niste probleme judiciare in Italia (care s-au sfarsit). Vroiam sa stiu daca aceste probleme din trecut cumva ar influenta asupra redobandirii cetatenii romane. Ordinul este valid. Acum eu am facut solicitare si mi-au spus ca timp de 30 zile o sa primesc scrisoare, dupa care voi putea programa juramintul, dar au trecut deja mai mult de 2 luni si nu am niciun raspuns. Ce pot sa fac eu in asa caz? Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Puteți depune o petiție în scopul solicitării de informație suplimentar, fiindcă nu ați primit încă un răspuns la cererea de a programa depunerea jurământului.

Succes.

25 августа 2019